Obchodní partneři - Tisk štítků

Z Asseco Solutions
Přejít na: navigace, hledání
groups: lcs ; lcseditor ; partner (ro) ; translator (ro) ; customer (ro) ; anonymous (ro) ;Helios Red speciální funkci pro tisk štítků neobsahuje, pro tyto účely doporučujeme využití vazby na MS Office.

Následující popis vám na příkladu tisku adres z agendy obchodních partnerů poskytne návod, jak postupovat v aplikaci Helios Red a následně v MS Word. Obdobný postup můžete samozřejmě využít všude tam, kde Helios Red podporuje export do Excelu.

  • V modulu Obchodní partneři vyexportujete potřebné údaje do Excelu - ikona Excel na horní liště. Můžete exportovat všechny zobrazená pole nebo můžete použít uživatelskou definici, tj. založit novou definici a zařadit do ní potřebná pole. Před provedením exportu si můžete nastavit filtr jen na určité partnery, jejichž adresy chcete tisknout na štítky. Při exportu nezaškrtávejte "vytvořit záhlaví tabulce", výsledek uložte na libovolné místo na disku.


Další zpracování již probíhá v MS Word. Způsobů, kterým můžete štítky vytvořit je více, zde je popsán jeden z nich:

  • Pokud nemáte zobrazen panel hromadné korespondence pak v menu "Zobrazit" vyberte "Panely nástrojů" a označte "Hromadná korespondence".
  • Klepněte na ikonku "Nastavení hlavního dokumentu", vyberte "Štítky".
  • V okně "Možnosti štítku" vyberte z přednastavených štítků nebo vytvoříte vlastní (tlačítko Nový štítek). Po potvrzení OK se vytvoří dokument s prázdnými štítky.
  • Ikonkou "Otevřít zdroj dat hrom. korespondence" zobrazíte okno pro výběr souboru, který jste si předtím vytvořili v Helios Red.
  • V poli soubory typu vyberete "Soubory ve formátu MS Excel", vyhledáte váš soubor, vyberete List1 a ponecháte zaškrtnuté "První řádek dat obsahuje záhlaví sloupců". První štítek vašeho dokumentu bude prázdný, na zbylých bude <<Další záznam>>.
  • Klepněte na první štítek a pak na ikonku "Vložit sloučená pole", v okně ponechte označeno "Vložit - databázová pole" a postupně vkládejte potřebné údaje (název, ulice, obec, ...). Po zavření okna se seznamem polí můžete uspořádat vložená pole na štítku podle potřeby.
  • Dále klepněte na ikonku "Zobrazit slučovaná data" - v prvním štítku se ukáže první adresa. Klepněte na ikonu "Rozšířit štítky" - další adresy se zobrazí v ostatních štítcích.


Pak už můžete přímo tisknout štítky na tiskárnu - ikonka "Hrom. korespondence na tiskárnu" nebo máte možnost vytvořit nový dokument - ikonka "Sloučit do nového dokumentu" se kterým pak už můžete pracovat jako s běžným dokumentem Wordu.

Poznámka: uvedený popis se týká MS Word 2002, v jiných verzích MS Wordu se může v detailech lišit.


Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Poradna Helios Red
Nástroje
další nástroje
Tisk/export