[chyba] Windows 7 - Nesprávný formát datumu a času

PříspěvekNapsal: 15.12.2009 14:37
od jan.havranek
Problém:
Opakovaně se ve Windows 7 objevuje neprávné zobrazení datumů v Helios Orange (je možné i chybné zobrazení dalších formátů, čísel, měny apod).
Oblast a jazyk je nastaven na hodnotu Čeština, přesto se například datum a čas zobrazí v anglickém formátu, tedy např. 11/24/2009 11:15:00 PM.

Důvod:
Ze zkušeností se zdá, že je chyba na úrovni Windows, zobrazují něco jiného než je ve skutečnosti v registrech uloženo. Zjistit se to dá spuštěním zde uložené utility DateFormats.exe na problémovém PC. Utilita zobrazí aktuální "skutečné" nastavení Windows. Pokud se v parametru GetThreadLocale objeví hodnota jiná než 1029, jsou Windows skutečně nastaveny jinak než Česky.
DateFomats.zip
(33.69 KiB) 1095 krát

Řešení:
Je třeba otevřít Ovládací panely - Oblast a jazyk, zde změnit formát Čeština na jakýkoliv jiný (třeba na Angličtina), uložit a znovu vrátit na hodnotu Čeština. Tímto "prošťouchnutím" se problém obykle vyřeší.

Re: [chyba] Windows 7 - Nesprávný formát datumu a času

PříspěvekNapsal: 08.11.2012 11:01
od tomas.koci
Řešení výše uvedeného problému je také řešením pro chybu "Není možné nastavit vlastnost Numberformat třídy Range". Příčina problému je totožná, a to v nastavení národního prostředí ve Win 7.

Tato chyba nastává, pokud provádíte export z přehledu do MS Excel. Výsledkem je, že se založí Excel pouze s jedním řádkem a export se neprovede. Chyba nastává pouze v takové sestavě, ve které se exportuje číslo s desetinnou čárkou (národní prostředí potřebuje místo desetinné tečky desetinnou čárku).