Mzdy - ISPV, Obor vzdělání - Poradna (CZ)

Z Asseco Solutions
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
 
Řádka 9: Řádka 9:
 
Vyplňování v systému '''HELIOS Orange''':
 
Vyplňování v systému '''HELIOS Orange''':
  
Položku lze v systému již nyní vyplnit v editoru '''Dosažené vzdělání''' v Doplňujících údajích na záložce '''2 - Další údaje''' v sekci '''[2] Vzdělání'''. Zakomponovat generování kódu přímo v programu HELIOS Orange by bylo příliš komplikované a těžké na údržbu. V prosincové verzi bude možné se přes tři tečky u položky oboru vzdělání prokliknout na webovou stránku https://www.obory-vzdelani.cz/ a na ní si kód vygenerovat výběrem příslušných údajů (v tuto chvíli si stránku můžete rovnou otevřít přes prohlížeč). Vygenerovaný kód si na stránce můžete přes tlačítko '''Kopírovat''' a následně vložit přes '''CTRL + V''' do položky '''Odbor vzdělání''' v Doplňujících údajích v systému HELIOS Orange.
+
Položku lze v systému již nyní vyplnit u zaměstnance v editoru '''Dosažené vzdělání''' v Doplňujících údajích na záložce '''2 - Další údaje''' v sekci '''[2] Vzdělání''' nebo přímo v přehledu '''Dosažené vzdělání''' pod nabídkou Zaměstnanci. Zakomponovat generování kódu přímo v programu HELIOS Orange by bylo příliš komplikované a těžké na údržbu. V prosincové verzi bude možné se přes tři tečky u položky oboru vzdělání prokliknout na webovou stránku https://www.obory-vzdelani.cz/ a na ní si kód vygenerovat výběrem příslušných údajů (v tuto chvíli si stránku můžete rovnou otevřít přes prohlížeč). Vygenerovaný kód si na stránce můžete přes tlačítko '''Kopírovat''' a následně vložit přes '''CTRL + V''' do položky '''Odbor vzdělání''' v Doplňujících údajích v systému HELIOS Orange.
  
 
[[Kategorie:Poradna_(CZ)]]
 
[[Kategorie:Poradna_(CZ)]]

Aktuální verze z 19. 11. 2018, 09:11

groups: lcs ; lcseditor ; partner (ro) ; translator (ro) ; customer (ro) ; anonymous (ro) ;

Společnost Trexima v současné době upozorňuje respondenty na vyplňování položky Obor nejvyššího dosaženého vzdělání (OBORVZD) v Informačním systému o průměrném výdělku (ISPV). O položku "obor vzdělání" je rozšířen rozsah současného ISPV již od roku 2017. Dosud však zůstávala z technických důvodů nevyplněna. Poprvé se bude sbírat v datech za 4. čtvrtletí 2018, předávaných respondenty v lednu 2019.


Pro sestavení kódu oboru nejvyššího dosaženého vzdělání, který bude zadáván do položky OBORVZD, byla respondentům na adrese https://www.obory-vzdelani.cz/ vytvořena webová aplikace Výběr oboru vzdělání. Aplikace uživatele vede v souladu s metodikou předepsanou pro položku OBORVZD. Informace o metodice naplňování položky je k nahlédnutí v aktualitách na https://www.ispv.cz/cz/Aktuality.aspx a v nové Příručce pro přípravu dat (je k dispozici na adrese https://www.ispv.cz/cz/Pro-respondenty-setreni/Prirucka.aspx).


Vyplňování v systému HELIOS Orange:

Položku lze v systému již nyní vyplnit u zaměstnance v editoru Dosažené vzdělání v Doplňujících údajích na záložce 2 - Další údaje v sekci [2] Vzdělání nebo přímo v přehledu Dosažené vzdělání pod nabídkou Zaměstnanci. Zakomponovat generování kódu přímo v programu HELIOS Orange by bylo příliš komplikované a těžké na údržbu. V prosincové verzi bude možné se přes tři tečky u položky oboru vzdělání prokliknout na webovou stránku https://www.obory-vzdelani.cz/ a na ní si kód vygenerovat výběrem příslušných údajů (v tuto chvíli si stránku můžete rovnou otevřít přes prohlížeč). Vygenerovaný kód si na stránce můžete přes tlačítko Kopírovat a následně vložit přes CTRL + V do položky Odbor vzdělání v Doplňujících údajích v systému HELIOS Orange.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
dokumentace orange
dokumentace easy
společné návody a tipy
interní dokumentace
Nástroje
další nástroje
Tisk/export