Zrušení transakční části PVS k 31.12.2011 - Poradna (CZ)

Z Asseco Solutions
Přejít na: navigace, hledání
groups: lcs ; lcseditor ; partner (ro) ; translator (ro) ; customer (ro) ; anonymous (ro) ;


Novela zákona č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy, vyhlášená ve Sbírce zákonů dne 31. 8. 2011 mimo jiné ukončuje činnost transakční části Portálu veřejné správy (dále jen PVS) a to k 31. 12. 2011. Od 1. 1. 2012 již nebude možné elektronicky podávat přiznání a hlášení pomocí tohoto portálu. Viz informace http://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/dpr_info/aktualita.faces?zaznam=27 Ukončení provozu transakční části PVS . Uživatelé mohou od ledna roku 2012 využívat posílání přes ISDS (Integrovaný systém datových schránek) nebo specializované portály.

Z tohoto důvodu i systém Helios Orange umožní uživatelům od ledna 2012 využívat nové alternativní způsoby elektronických podání.


Správa sociálního zabezpečení

ČSSZ spustila nový komunikační portál VREP pro všechna svá elektronická podání. Portál lze využít od verze 2.2011.0601. V jednotlivých přehledech jsou vygenerovány definice zpráv pro odesílání na službu VREP:

  • Roční ELDP
  • Oznámení OSSZ/PSSZ
  • Měsíční exporty za organizaci
  • ČSSZ - žádost o DNP

Více naleznete v článku VREP - elektronické odesílání pro ČSSZ.

Celní správa

Celní správa v současnosti nemá ekvivalentní náhradu PVS. Nebude tedy možné přímé odesílání dat z komerčních aplikací, data bude možno odesílat pouze aplikacemi poskytovanými celní správou. Výkaz Intrastat bude možné od 1. 1. 2012 podat pouze pomocí aplikací InstatDesk (nástupce IDESu) a InstatOnline, do kterých budou data importována z Helios Orange.

Více naleznete v článcích Podání hlášení intrastatu z aplikace InstatDesk od 1.1.2012 a Předávání hlášení pomocí InstatOnline a Intrastat 2012.

Daňová správa

Od verze 2.0.2011.1027 lze využít odeslání na rozhraní pro třetí strany společného technického zařízení správců daně (Podatelny EPO). Pomocí nových definic zpráv lze podávat:

  • přiznání DPH
  • souhrnná hlášení
  • výpis z evidence pro daňové účely podle § 92a zákona o DPH

Více naleznete v článku Alternativní odesílání zpráv DPH do podatelny EPO - Poradna (CZ).

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
dokumentace orange
dokumentace easy
společné návody a tipy
interní dokumentace
Nástroje
další nástroje
Tisk/export