Velký pátek - nový státní svátek - Poradna (CZ)

Z Asseco Solutions
Přejít na: navigace, hledání
groups: lcs ; lcseditor ; partner (ro) ; translator (ro) ; customer (ro) ; anonymous (ro) ;

V letošním roce byl schválen nový státní svátek Velký pátek, který letos připadá na 25.3.2016.


Nový státní svátek v kalendářích pro rok 2016 byl ošetřen již ve verzi 2.0.2015.1100 ze dne 25.11.2015 - popis ze Změn ve verzích 2015:

Novinka Legislativa 2016 - Velký pátek - nový svátek

Vláda schválila návrh na změnu zákona 245/2000 Sb. o státních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu. Novým svátkem a dnem pracovního klidu by se měl nově stát Velký pátek (viz sněmovní tisk 491/0).

Aby se státní svátek Velký pátek vygeneroval v kalendářích pro rok 2016 automaticky, je nutné, aby uzávěrka měsíce listopadu proběhla na této verzi, případně vyšší.


Pokud jste prováděli uzávěrku za měsíc listopad na nižší verzi, kde toto ještě nebylo ošetřeno a nemáte svátek v kalendáři, můžete postupovat následujícím způsobem:

  1. Upravíte požadovaný kalendář (tzv. hlavní kalendář) v přehledu Mzdy - Mzdový kalendář - tj. otevřete jej přes tlačítko Oprava a nastavíte pátek 25.3. jako svátek (postavíte se na 25.3. a zatrhnete políčko Svátek). Tato změna se projeví při použití kalendáře u nových zaměstnanců.
  2. Nyní je nutné promítnout změnu také do osobních kalendářů zaměstnanců. Kliknete proto v daném hlavním kalendáři na tlačítko Synchronizuj.
  3. V nabídnutém okně nastavíte Způsob aktualizace na Všechny vybrané atributy, zatrhnete Svátek a měsíc Březen - potvrdíte OK.
  4. Označíte osobní kalendáře zaměstnanců a dáte Přenos.
  5. Tímto způsobem se změna přenese z hlavního kalendáře do označených osobních kalendářů (tj. k zaměstnancům, kteří již mají tento kalendář přiřazený ve mzdových údajích).


Upozornění Aby bylo možné synchronizaci osobních kalendářů provést, nesmí být daní zaměstnanci v Předzpracování ani ve Výpočtu mezd.
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
dokumentace orange
dokumentace easy
společné návody a tipy
interní dokumentace
Nástroje
další nástroje
Tisk/export