Důležité:


Typy čerpání - Doprava

Z Asseco Solutions
Přejít na: navigace, hledání
groups: lcs (ro) ; lcseditor ; partner ; translator (ro) ; customer (ro) ; anonymous (ro) ;

Volbou Doprava, PHM, Typy čerpání v hlavní stromové nabídce systému Helios Orange se otevře přehled povolených typů čerpání pohonných hmot. Pomocí těchto typů čerpání je možné odlišit a následně odděleně zpracovat např. čerpání hrazené kartou od čerpání hrazené v hotovosti. Typy čerpání využijete především ve formulářích Čerpání PHM a Platební karta.

Upozornění Pokud je vyplněna Platební karta, pak typ čerpání musí být stejný jako typ čerpání u této platební karty (např. nelze zadat platební kartu Shell a k tomu typ čerpání CCS)

Pro práci v přehledu typů čerpání můžete opět využít všechny standardní nástroje pro práci v systému Helios Orange, tzn. volbu sloupců, třídění, filtraci, tisk atd.

Nový typ čerpání PHM

Nový typ čerpání používaných pohonných hmot můžete zaevidovat stisknutím tlačítka <F2>, příslušné ikony v panelu nástrojů nebo volbou Nový v místní nabídce typů čerpání. Otevře se jednoduchý vstupní formulář pro evidenci nového typu čerpání pohonných hmot.

Formulář obsahuje dvě jednoduchá pole, která je třeba vyplnit. Bez vyplnění obou polí systém nový typ čerpání PHM neuloží

Typ čerpání (povinné)

20 ti místné textové pole pro název nového typu čerpání. Podle názvu tak můžete rozlišit, zda se jedná o čerpání v hotovosti nebo na kartu, případně specifikovat typ karty (CCS, Shell atd.).

Platba (povinné)

Pole s výběrem, kde volíte z předem definovaných způsobů placení. Tyto způsoby jsou hotově, kartou nebo jinak.

další

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
dokumentace orange
dokumentace easy
společné návody a tipy
interní dokumentace
Nástroje
další nástroje
Tisk/export