Nástrojové lišty - Společné kapitoly

Z Asseco Solutions
Přejít na: navigace, hledání
groups: lcs ; lcseditor ; partner (ro) ; translator (ro) ; customer (ro) ; anonymous (ro) ;


Nástrojové lišty ze starších verzí Helios Orange byly nahrazeny jinou komponentou, která umožňuje jejich uživatelskou definici. Definice vlastních nástrojových lišt lze vytvořit kliknutím pravým tlačítkem myši na nástrojové liště a volbou Definice.

V prvním kroku vyberete typ nastavení nástrojové lišty:

  • Pro aktuálního uživatele
  • Pro všechny uživatele

Po potvrzení výběru kliknutím na tlačítko OK se otevře okno, kde je možno vytvořit novou lištu a z kterého lze přetahovat jednotlivá tlačítka na lištu.


Záložka Nástrojové lišty

Toolbar1.gif

Na této záložce vidíte seznam všech definovaných nástrojových lišt a přidáváte novou nástrojovou lištu.

Každý přehled obsahuje 2 základní nástrojové lišty - Standardní a Uživatelské menu. Tyto dvě lišty nelze uživatelsky upravovat, lze pouze měnit jejich pozici.

  • Lišta Standardní je automaticky generována a může být pro stejný přehled různá podle místa zobrazení přehledu. Tuto lištu nelze schovat, je vždy přítomná.
  • Lišta Uživatelské menu je automaticky generována podle definice uživatelského menu. Tuto lištu je možno schovat a nezobrazovat.
Upozornění Více o tvorbě uživatelského menu naleznete v kapitole Společné kapitoly - Ovládání - Systém.


Novou nástrojovou lištu založíte kliknutím na tlačítko Nová... v pravé části editoru. Vyplníte název lišty nebo ponecháte název automaticky generovaný (Custom x). Ihned po uložení názvu kliknutím na tlačítko OK se pod Standardní nástrojovou lištou vytvoří prázdná nová lišta. Tu je možno "chytit" myší za její levý okraj a přemístit nad Standardní lištu, vedle Standardní lišty i na spodní okraj obrazovky. Přemisťovat lze pouze při otevřeném okně pro tvorbu nástrojové lišty, po jeho uzavření již novou nástrojovou lištu nepřemístíte.

Existující nástrojovou lištu lze kliknutím na tlačítka v pravé části editoru Přejmenovat nebo Smazat.

Záložka Příkazy

Toolbar2.gif

V pravé části editoru vybíráte Kategorii tlačítek, která ovlivní nabídku v levé části editoru:

  • Akce přehledu (malá / velká tlačítka) - v levé části editoru se nabízí tlačítka pro všechny akce místní nabídky pro vybraný přehled
  • Systém (malá / velká tlačítka) - nabízí tlačítka se všechny akce z podmenu Systém
  • Nová nabídka - nabízí se nová tlačítka, kterým lze dodatečně přiřadit akce


Vlastní výběr tlačítka na nástrojovou lištu provedete následovně: Vyberte kategorii a přetáhněte zvolený příkaz na připravenou nástrojovou lištu. Příkazy je možno umístit pouze na uživatelsky vytvořené nástrojové lišty, lišty Standardní a Uživatelské menu editovat nelze).


Tlačítka jsou dvojí - malá a velká. Malá tlačítka se mohou zobrazovat pouze jako ikonka nebo ikonka s textem vpravo od ikonky, popř. pouze jako text. Velká tlačítka mají text pod ikonkou a nelze měnit jejich typ vzhledu. Změnit styl ikonky lze kliknutím pravého tlačítka myši na ikonu přenesenou na nástrojovou lištu.


Záložka Možnosti

Toolbar3.gif


Na této záložce můžete nastavit styl tlačítek pro vybraný přehled. Výchozí je nastavení dle Globální definice.


Globální vlastnosti nástrojových lišt (velikost ikonek, texty u lišt Standardní a Uživatelské menu atd.) je možno nastavit v menu Možnosti - Uživatelské konstanty - globální - skupina Vzhled.

Za obsah tohoto článku odpovídá Veronika Porodová, máte-li k obsahu připomínky, pošlete nám mail
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
dokumentace orange
dokumentace easy
společné návody a tipy
interní dokumentace
Nástroje
další nástroje
Tisk/export