Konec podpory APV HELIOS na MSSQL Server 2008 - Poradna (CZ)

Z Asseco Solutions
Přejít na: navigace, hledání
groups: lcs ; lcseditor ; partner (ro) ; translator (ro) ; customer (ro) ; anonymous (ro) ;


Vážená paní, vážený pane,

dovolujeme si vás touto cestou informovat o důležité skutečnosti související s provozem SW produktu HELIOS Orange (dále jen APV HELIOS) na Microsoft SQL Server 2008 a 2008 R2. Jak jste již byli v minulosti různými způsoby informováni, byla ze strany výrobce (spol. Microsoft) tomuto produktu ke dni 8.7.2014 ukončena tzv. hlavní technická podpora. Od 30.10.2016 pak naše společnost negarantovala bezvadný provoz APV HELIOS na tomto prostředí. V případě pořízení tzv. Aktivačního klíče byla tato garance posunuta na 30.9.2017. Od tohoto data již naše společnost není schopna garantovat plnou zpětnou kompatibilitu APV HELIOS s tímto prostředím.

S ohledem na kontinuální rozvoj APV HELIOS využívající nových vlastností MS SQL serveru 2016 a výše související např. s problematikou GDRP se další provoz APV HELIOS na uvedené platformě jeví jako neudržitelný a z pohledu uživatele vysoce rizikový.

Z výše uvedených důvodů bychom Vás rádi informovali, že nové verze APV HELIOS vydané po 1.9.2018 již NEBUDE možné provozovat na platformě MS SQL 2008 a 2008 R2. Tj. na nové verze vydané po tomto datu již nebude možné realizovat update. Stávající funkčnost APV HELIOS tímto není nikterak omezena.

Výrazně vás tímto žádáme o přechod na Microsoft SQL server 2016 či vyšší. S ohledem na dobu standardní podpory ze strany výrobce (do 9.7.2019) a realizovaných performance testů nedoporučujeme přechod na MS SQL 2014.

Naše společnost k tomuto kroku přistoupila v zájmu bezpečnosti našich klientů, a to po více než 2 letech aktivní komunikace. Více informací týkající se zásad podpory MS produktů je k dispozici zde: http://www.helios.eu/podpora/podpora-pro-produkty-helios/helios-orange/technicke-pozadavky/

V případě dotazů se prosím neváhejte obrátit na svého obchodního garanta nebo implementačního partnera, se kterým máte uzavřenou servisní smlouvu.

S úctou

Lukáš Ontl
Produktový manager
Asseco Solutions, a.s.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
dokumentace orange
dokumentace easy
společné návody a tipy
interní dokumentace
Nástroje
další nástroje
Tisk/export