Důležité:


Intrastat - Změny 2017

Z Asseco Solutions
Přejít na: navigace, hledání
groups: lcs ; lcseditor ; partner (ro) ; translator (ro) ; customer (ro) ; anonymous (ro) ;


Verze 2.0.2017.1303 ze dne 03.01.2018

Novinka Při přechodu na novou verzi se zkopírují aktuální celní nomenklatury + doplňkové kódy + statistické znaky na kmeni zboží do hodnot minulého roku - nutné pro hlášení Intrastat za rok 2017.

Upozornění:

Po instalaci této verze proveďte jako první krok v modulu Intastat v roce 2018 Import celního sazebníku. Tím se vám zaktualizuje celní sazebník minulého roku, který je nutný pro hlášení za 2017.

Pokud budete po upgrade na tuto verzi dodatečně přidávat karty zboží, které budou vstupovat do hlášení za rok 2017, bude u nich nutné vyplnit údaje pro Intrastat za předchozí rok (editor karty zboží - Akce - Recyklační příspěvek / Další údaje - Předchozí rok: Celní nomenklatura + doplňkový kód + statistický znak).

Pokud ještě před přechodem na tuto verzi provedete v uvedených atributech změny ručně a do hodnot pro aktuální rok zapíšete nové celní zařazení, které není zpětně kompatibilní, dojde při aktualizaci verze k výše uvedenému propisu a bude nutné celní zařazení minulého roku ručně opravit u karet, které budou předmětem hlášení za rok 2017, Proto doporučujeme přechod na tuto verzi co nejdříve zkraje roku.Verze 2.0.2017.1010 ze dne 08.11.2017

Novinka Změna logiky dotahování země při generování Intrastatu z faktur a skladových dokladů.

Při změně organizací na dokladu dojde k předvyplnění země určení/odeslání v dodatku dokladu (+ dalších atributů /dodací podmínka + druh dopravy/) dle hodnot na příslušné organizaci.

U odeslání (druhy pohybu dokladu: 1,2,4,13,19,26) je použita tato prioritizace organizací:
1) Organizace místa určení
2) Organizace příjemce
3) Organizace odběratele

U přijetí (druhy pohybu dokladu: 0,3,14,18,24) - je použita:
1) Organizace dodavatele

Nezohledňují se zde nestandardni operace v případě nastavení TabDruhDokZbo.IntrHranicePohybZbozi=1 (čistě finančního ráz). V takovém případě je třeba hodnoty na dodatku nastavit ručně dle parametrů konkrétního případu.

Při generování Měsíčního hlášení Intrastatu z faktur a skladových dokladů je použita země v pořadí dle této logiky:
1) Kód země určení/odeslání z dodatku dokladu (akce - Intrastat a PONx)
2) Pokud je země v dodatku prázdná, použije se shodná logika, jakou se dotahuje země do dodatku viz výše.Verze 2.0.2017.0201 ze dne 11.02.2017

Novinka Úprava algoritmu dohledání kurzu výkazu intrastatu u položky dokladu oběhu zboží.
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
dokumentace orange
dokumentace easy
společné návody a tipy
interní dokumentace
Nástroje
další nástroje
Tisk/export