Helios Easy:Texty pro e-mail - Pomocné číselníky

Z Asseco Solutions
Přejít na: navigace, hledání
groups: lcs ; lcseditor ; partner (ro) ; translator (ro) ; customer (ro) ; anonymous (ro) ;


Přehled Texty pro e-mail je možno zadat název, předmět a vlastní text e-mailové zprávy. Následně v okně pro e-mail (po stisku tlačítka E-Mail, popř. Fax, v náhledu tisku) lze tyto texty přenášet do těla zprávy.

Upozornění Předmět se přenáší pouze v případě, že je zadaný. Prázdný předmět tedy při přenosu nesmaže pole Předmět v e-mailovém formuláři.


Obsah

HTML

HTML se do textu zprávy zadává přímo jako zdrojový kód HTML. Není zde žádný HTML editor. Obrázky je možno do HTML vložit pomocí speciálního HTML tagu a připojeného dokumetu (příklad viz níže).

Specifikátory polí

V předmětu a textu zprávy je možno použít tzv. specifikátory polí (odkazy na databázové sloupce). V Předmětu se zadávají ve tvaru <NazevSloupce>. V Textu se pak zadávají ve tvaru <helios>NazevSloupce</helios>. Jiný způsob zadání je ignorován.

Pro zadání je nejlepší použít tlačítko <..>. V takovém případě musí být ale zadán přehled, ke kterému bude předefinovaný text příslušet. Přehled se následně také využívá pro filtraci textů pro přenos do formuláře pro e-mail (zobrazí se všechny texty, které nemají zadaný žádný přehled nebo mají zadaný přehled stejný jako ten, ze kterého se odesílá e-mail).

Tag <helios> má ještě druhou variantu zadání: <helios select="...">....</helios>. Např. pokud chci vložit dnešní datum i s časem: <helios select="GETDATE()">X_Dnesni_datum_X</helios>. Následně v textu mohu opakovaně použít <helios>X_Dnesni_datum_X</helios>. Nastavení SELECTu pro daný specifikátor se bere z jeho prvního výskytu! Stejně tak platí, že pokud je specifikátor názvem existujícího sloupce, je SELECT ignorován.


Vložení obrázku

Jak vložit do textu zprávy obrázek:

  1. připojit obrázek jako dokument
  2. do HTML zadat <img src="cid:Nazev_Souboru_Bez_Pripony"/>


Příklad Příklad

C:\Moje obrazky\Muj_Obrazek.jpg

Text:

<HTML><BODY>
<img src="cid:Muj_Obrazek"/>
</BODY></HTML>


Oprava

K prohlížení a opravě již existujících pomocných textů pro e-mail nabídka Oprava.


Nový

Pro zadání nového textu stisknete tlačítko Nový z panelu nástrojů nebo použijete klávesu <F2>.

Za obsah tohoto článku odpovídá Veronika Porodová, máte-li k obsahu připomínky, pošlete nám mail
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
dokumentace orange
dokumentace easy
společné návody a tipy
interní dokumentace
Nástroje
další nástroje
Tisk/export