Důležité:
POZOR! Od verze 2.0.2019.0900 se zavádí funkcionalita Kmenové karty výrobních čísel (VČ):

  • Aktualizační skript z verzí nižších než 2.0.2019.0900 zajišťuje generování kmenových karet výrobních čísel do nové tabulky TabVyrCK dle nejdříve založeného stavu VČ v tabulce TabVyrCS.
  • Na databázích, kde se ve velkém rozsahu zadávají VČ (tj. s počty stavů VČ řádově ve stovkách tisíc), může aktualizace trvat déle. Počítejte s tím při plánování updatu z verzí nižších než 2.0.2019.0900.
  • Podrobnosti k funkcionalitě naleznete v Poradně.

Daňové zvýhodnění na děti 2017 - změna - Poradna (CZ)

Z Asseco Solutions
Přejít na: navigace, hledání
groups: lcs ; lcseditor ; partner (ro) ; translator (ro) ; customer (ro) ; anonymous (ro) ;


S platností od 1. července 2017 dochází ke zvýšení částek daňového zvýhodnění na druhé a třetí dítě. Zákon byl vyhlášen 16. 6. 2017 ve Sbírce zákonů v částce 61 pod číslem 170/2017 Sb.


Aktuální výše daňového zvýhodnění:

• výše slevy na první dítě zůstává nezměněna.

19 404 Kč za rok (1 617 Kč za měsíc) na druhé dítě,

24 204 Kč za rok (2 017 Kč za měsíc) na třetí a každé další dítě,


Aktuální hodnoty daňového zvýhodnění musí být poprvé použity ve výpočtu mezd za červenec 2017.


Pro správné nastavení daňového zvýhodnění musíte mít nainstalovanou minimálně verzi 2.0.2017.0505, kterou chystáme na konec června.


Podmínkou pro to, aby se Vám správně nastavily konstanty pro daňová zvýhodnění, je skutečnost, že v měsíci červenci doposud nemáte vypočítané mzdy, ve kterých by bylo daňové zvýhodnění na druhé a třetí dítě použito.


Jestliže mzdy za červenec 2017 vypočítané nejsou (tzn. mzdy s uplatněním daňového zvýhodnění na druhé a třetí dítě), zaktualizují se nejen Mzdové konstanty, ale automaticky se zvýší také konkrétní daňová zvýhodnění u zaměstnanců ve Mzdových údajích. Není tak nutný žádný ruční zásah uživatele.


Jestliže již v měsíci červenci 2017 byly vypočítány mzdy s daňovým zvýhodněním na druhé a třetí dítě, je nutné:


  • vymazat vypočítané mzdy
  • vstoupit do nabídky Konstanty a číselníky, Mzdové konstanty na záložku 1 - Daně do sekce [3] Slevy a odpočty a přes pravou myš spustit akci Generuj. Tím se nastaví hodnoty daňového zvýhodnění na vyšší částky a automaticky se tyto hodnoty promítnou k jednotlivým zaměstnancům.
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
dokumentace orange
dokumentace easy
společné návody a tipy
interní dokumentace
Nástroje
další nástroje
Tisk/export