Důležité:


Chybová hlášení při aktualizaci systému - Dokumentace

Z Asseco Solutions
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Nemáte právo k této akci !

Uživatel, který stahování z webu spustil, nemá právo tuto akci provést. Přidělení práva se provede v přehledu uživatelů, volbou místní nabídky Stahování nové verze z webu - Povolit. Automaticky má toto právo pouze uživatel, který zakládal nultou databázi, všichni ostatní uživatelé jej mají standardně zakázané. Právo je společné pro všechny databáze.

Win32 Error. Code: 5. Přístup byl odepřen (5). Access is denied.

Funkce Stáhni z webu nejnovější verzi... stahuje soubor IQUpdate.exe a ukládá jej do adresáře, kde je nainstalován Helios Orange, který stahování spustil (tedy do adresáře, kde leží Helios.exe). Toto hlášení tedy znamená chybu zápisu souboru IQUpdate.exe. Došlo k jedné z následujících možností:

  • v adresáři instalace Helios Orange nemá přihlášený uživatel právo vytvořit soubor (chybí právo zápisu)
  • soubor IQUpdate.exe již v adresáři instalace Helios Orange existuje, ale nejde smazat/přepsat - přihlášený uživatel nemá právo smazat soubor
  • stahování z webu je spuštěno z více počítačů
  • některý uživatel má IQUpdate.exe spuštěn - rozbaluje/instaluje a druhé PC/uživatel spustilo také funkci stahování

12152 ERROR_HTTP_INVALID_SERVER_RESPONSE. The server response could not be parsed.

Firma, odkud probíhá stahování, pravděpodobně používá Proxy server na OS Linux, např. SQUID. Došlo k tomu, že WinInet.dll (jádro Windows) nerozpoznal odezvu Linuxu. Tento problém bohužel neumíme řešit.

12150 ERROR_HTTP_HEADER_NOT_FOUND. The requested header could not be located.

Tato chyba může mít různý význam podle použitého Proxy serveru ve firmě, odkud probíhá stahování.
Pokud firma používá WinProxy, jedná se o špatně nastavený Access list. Problém lze vyřešit přidáním záznamu http://extra.lcs.cz/* a přiřazením daných uživatelů, kteří provádějí aktualizace Helios Orange.
Pokud firma používá WinRoute Pro, jedná se o chybu WinInet.dll, kterou WinRoute Pro od fy Kerio neumí obsloužit. Možná řešení jsou tato:

  • upgrade WinRoute Pro na Kerio Firewall
  • vytvoření uživatele host s heslem host ve WinRoute Pro
  • zkusit ukončit Helios Orange, spustit jej znovu, stáhnout kurzovní lístek (přehled Číselníky - Kurzovní lístek, volba Import) a znovu zkusit volbu Stáhni z webu nejnovější verzi...

12002 ERROR_INTERNET_TIMEOUT. The request has timed out.

Operace nebyla v požadované době provedena. Zřejmě není funkční server extra.lcs.cz, ze kterého probíhá stahování aktualizace.

CRC Failed

Tato chyba se může objevit po dokončení stahování z webu, při rozbalování souboru IQUpdate.exe. Objeví se, pokud se IQUpdate.exe nestáhl v pořádku (tedy celý). Soubor je potřeba nejlépe smazat jak z pevného disku (tedy z adresáře, kde je nainstalován Helios Orange) tak i z cashe Internet Exploreru (Dočasné soubory Internetu), případně proxy serveru a poté spustit funkci Stáhni z webu nejnovější verzi... znovu. Případně lze zkusit spustit funkci Stáhni z webu nejnovější verzi... se stisknutou klávesou Shift, tedy bez použití internetové cashe.

Neslučitelná verze testovacího kódu RPC

Při instalaci Helios Orange (z instalačního CD) do Windows 98 nebo Windows NT 4.0 se může stát, že instalátor hlásí chybu Neslučitelná verze testovacího kódu RPC. Někdy tuto chybu může hlásit i Internet Explorer, případně i další programy. Problém je v knihovnách OLEAUT32.DLL, OLEPRO32.DLL, ASYCFILT.DLL a STDOLE2.TLB pro Windows 98 (NT 4.0), které jsou při instalaci některého software určeného pro Windows 2000/XP bez varování přepsány.


Zde můžete nalézt informace o problému přímo od Microsoftu:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=KB;EN-US;q321915

Tam je popsáno i řešení - pokud je na počítači nainstalován Office 2000, je třeba instalovat SR-1 (v článku je odkaz, jak na to). Pokud není Office 2000 instalován, pak je možno použít opravný soubor přímo od Microsoftu:
http://download.microsoft.com/download/msninvestor/Patch/1.0/WIN98/EN-US/mcrepair.EXE

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
dokumentace orange
dokumentace easy
společné návody a tipy
interní dokumentace
Nástroje
další nástroje
Tisk/export