Důležité:


Celní sklad - Změny 2015

Z Asseco Solutions
Přejít na: navigace, hledání
groups: lcs ; lcseditor ; partner (ro) ; translator (ro) ; customer (ro) ; anonymous (ro) ;


Obsah

Verze 2.0.2015.1100 ze dne 25.11.2015

Oprava Oprava problému, kdy se u zboží, ke kterému existuje v celním sazebníku doplňkový kód s jinou MJ než má základní CN, přičemž tento doplňkový kód má víceřádkový popis, nedotáhla při generování ICS z celního skladu správně MJ. Navíc se u některých kombinací (např. MJ v základním celním sazebníku = '---', zatímco správná MJ dle doplňkového kódu = 'NAR') se do množství ukládala místo množství hmotnost. (např. u HS 85052000 DK 30).Verze 2.0.2015.0800 ze dne 14.09.2015

Novinka Upraven rozpočet PONx nad doklady zboží - pro dosažení vyšší přesnosti a snížení počtu výskytů nulových hodnot provedena změna zaokrouhlení ze 2 na 4 des. místa.Verze 2.0.2015.0500 ze dne 25.05.2015

Novinka Do celních skladů přidána nová funkcinonalita Evidence původní dovozní statistické hodnoty.

V tabulce Dodatky k pohybu vznikl nový atribut “Stat. hodnota při dovozu” - lze jej zobrazit v přehledech pohybů celních příjemek / výdejek.
Po propuštění ICS deklarace souběžně s automatickým doplněním MRN do celních příjemek je vypočtena poměrná část statistické hodnoty z položky ICS deklarace (stejným poměrem jako zaplacené clo) a zapsána na odpovídajících položek celních příjemek. Tento výpočet proběhne též při ručním “Doplnění MRN do skladu” nad ICS dovoz, aby bylo možné takto doplnit statistickou hodnotu i zpětně u již propuštěných příjemek.
Při výdeji je na celní výdejku přenášena poměrná část statistické hodnoty z příjemky (podle počtu vydaných kusů, tj. shodně jako u zaplaceného cla).


Novinka Do konfigurace celních skladů přidána možnost nastavení typu celního výdeje pro AZS.

Tato nová volba má dopad na chování při generování celních výdejek dle kusovníku - pokud se zjistí nedostatek jakéhokoliv materiálu/dílu pro požadovaný kusovníkový výdej. Dříve se takový výdej zrušil a neproběhlo žádné dílčí vydání. Nově je možno nastavit, zda se má v takovém případě provést alespoň částečný výdej toho co lze.

Volby pro "AZS - typ celního výdeje" jsou:

  • Nutno vše plně vykrýt
  • Povolen částečný výdej


Novinka Rozšíření číselníku Osvědčení o Kód preference.

Při generování následujících typů celních dokladů z celního skladu (ECS Vývoz, ICS Dovoz a ICS Dovoz NCP) se při vytváření předložených dokladů a osvědčení nově zohledňuje Kód preference.
Pokud není vyplněn, chová se generování jako dříve, pokud je vyplněn, připojí se osvědčení pouze k vyhovujícím řádkům ICS/ECS/NCP.Verze 2.0.2015.0300 ze dne 27.03.2015

Novinka Generování ECS z celních výdejek v režimu 1041 respektuje nastavení "Uvádět PartNumber" na organizační struktuře příslušného celního skladu. Doposud se na ECS do údajů o předchozím dokladu přenášel PartNumber vždy.
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
dokumentace orange
dokumentace easy
společné návody a tipy
interní dokumentace
Nástroje
další nástroje
Tisk/export